مگر شبكه 3 يك رسانه ملی نيست؟

امروز بازی فوتبال بين پرسپوليس و داماش بود بايد برای تماشای اين مسابقه سری به شبكه سوم سيما ميزدم همين كار را انجام دادم.
آقای پيمان يوسفی به همراه يكی از كارشناسان خوب فوتبال ما جناب آقای حاج رضايی مطابق رسم اين برنامه مشغول به تحليل و تفسير اين بازی بودند از دلايل گل های زده تا خورده از تاكتيكی و فنی بودن بازیكنان تا اينكه در صورت برد پرسپوليس حميد استيلی كمی می تواند آسوده خاطر اين تعطيلی بوجود آمده در ليگ را به دليل مسابقات تيم ملی سپری كند تا الی آخر كه همه شما فوتبال دوستان كاملا در جريان اين مسائل هستيد ولی ميخواهم قبل از اينكه به باقی ماجرا بپردازم گريزی به برنامه 90 هفته گذشته بزنم.


وقتی برنامه آغاز شد خيلی خوشحال شدم كه آقای حاج رضايی عزيز مهمان برنامه 90 بودند چون مدت ها بود ما او را در اين برنامه نميديديم به نظر من ايشان يكی از كارشناسان خوب فوتبال كشور ما هستند كه با عشق به فوتبال ايران نگاه ميكنند.
موضوع برنامه هم مطابق معمول چند هفته گذشته بحران تيم پرسپوليس بود كلا در اين برنامه درباره مسائل و مشكلات پرسپوليس پرداخته شد ولی در صحبت هايی كه مهمان برنامه ميكردند چند جمله ای بود كه برای من ايجاد سوال ميكرد. بارها ايشان تكرار ميكردند كه پرسپوليس و استقلال دو قطب فوتبال اين كشور هستند و بايد به آنها از هر نظر بيشتر پرداخته شود. من هم با خودم گفتم خب اين صحبت ها زياد از نظر من منطقی نيست ولی شايد بدليل موضوع برنامه هست كه اينقدر بر روی پرسپوليس و استقلال مانور ميدهند.
تا اينكه بازی امروز آغاز شد مجری برنامه و آقای حاج رضايی چنان به فوتبال پرسپوليس ميپرداختند كه انگار تيم حريف يك رقيب غير ايرانی برای پرسپوليس هست و از آن سر دنيا برای رقابت با تيم پرسپوليس آمده و واقعا نتيجه گرفتن و يا نگرفتن پرسپوليس برايشان از اهميت ويژه ای برخوردار بود.
بگذاريد ساده تر بگويم از نوع گفتمانشان پيدا بود كه اگر پرسپوليس در اين بازی شكست بخورد باعث ناخشنوديشان خواهد شد.
ميخواهم بدانم مگر شبكه 3 يك رسانه ملی نيست؟ ملی بودن به زبان خيلی ساده و آشكار آيا معنی غير از اين دارد كه اين رسانه متعلق به تمام استانهاو شهرهای يك كشور هست؟
اگر به اين امر باور داريد پس چرا اصول بی طرفی را رعايت نميكنيد؟
جناب حاج رضايی عزيز مگر اسكلت فوتبال ايران فقط از پرسپوليس و استقلال ساخته شده كه اينقدر توجه خودتان را معطوف به آنها كرديد؟
و رسانه ملی بيشتر سرمايه ها و زمان های فوتبالی تلويزيون را سرازير اين دو تيم ميكند؟
اصلا بيايد يك كاری انجام بدهيد و خيال خودتان و كل تيم های ليگ برتری را راحت كنيد از 18 تيم ليگ برتری ايران 16 تا را حذف كنيد و بگذاريد فقط دو تيم استقلال و پرسپوليس در ليگ برتر حضور داشته باشند و تا قيام و قيامت هست اين دو تيم با هم بازی كنند.
چرا موفقيت های تيم های ساير استان ها اينقدر در رسانه ملی بازتاب ندارد؟
شماهايی كه هميشه صحبت از فرهنگ سازی در ورزشگاه ها ميكنيد بيايد اوّل فرهنگ خودتان را بسازيد و اين فرهنگ سازی را در رسانه ملی پايه های آن را بنا كنيد .هر وقت كارشناسان ورزشی ما در امر كارشناسی به درجه بی طرفی نايل شدند و داوران به فرهنگ واقعی قضاوت و داوری نزديك شدند آنوقت هست كه جو ورزشگاه های ما هم انسانی تر و متمدنانه تر خواهد بود.

پس رسانه ملی اول از خودت آغاز كن

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s