ساخت آسان راديو اينترنتی فقط در 12 گام

يكی از لذت بخش ترين كارها در هنگام كار كردن با كامپيوتر از نظر من گوش دادن به راديوهای مختلف از طريق اينترنت هست. با خواندن اين چند پست حتما به ميزان علاقه من به شنيدن راديو پی خواهيد برد.

همين علاقه باعث شد به فكر تاسيس يك راديو اينترنتی بيافتم.البته ميدانستم كه تاسيس يك شبكه راديويی آنلاين آنقدر ها مهم نيست بلكه توليد محتوا هست كه از اهميت ويژه ای برخودار و حرف اوّل را ميزند. امّا با شناختی كه از وضعيت زمانی خود داشتم ميدانستم كه به راحتی از پس اين امر مهم بر نخواهم آمد،ولی با توجه به همه اين آگاهی ها تصميم گرفتم يك راديو راه بندازم و برای‌ چند روزی صدای راديو را با پخش كردن موسيقی بر روی اير بفرستم كه بالاخره با كلی تحقيق از اين طرف و آن طرف (البته نه در سايت ها و وبلاگ ها ی ايرانی) توانستم يك ايستگاه راديويی اينترنتی ايجاد كنم.

همانطور كه گفتم فقط برای چند روز اين راديو به كارش ادامه داد و در حال حاضر هيچ اثری از آن باقی نيست منتهی دوست داشتم به اين هدف كوتاه مدت خودم برسم و از نظر فنی در اين كار،دانشی هر چند اندك كسب كنم.

حال علاقه مندم تجربه ای كه در اين راه برايم حاصل شد را در اختيار مشتاقان بگذارم و با زبان ساده و روان تمام مراحلش را توضيح دهم.ميتوانم به جرأت بگويم كه حداقل در هيچ وب سايت و يا وبلاگ فارسی زبانی چنين آموزشی به اين كاملی و سادگی نخواهيد يافت.

پس با هم گام به گام شروع ميكنيم

گام اول: برای شروع نيازمند نرم افزار winamp هستيم.اين نرم افزار معمولا در اكثر كامپيوترها نصب هست ولی اگر به اين نرم افزار دسترسی نداريد ميتوانيد از اين لينك دانلود و نصبش كنيد.

گام دوم: پلاگين SHOUTcast DSP Plug-In را از اينجا دانلود كنيد.

در واقع كار اين پلاگين استريم كردن هست،پس از دانلود كردن آن را نصب كنيد.

خب از اينجا به بعد كار دانلود كردن و نصب برنامه ها به پايان رسيد.

گام سوم: ما برای ايجاد يك ايستگاه راديويی آنلاين نيازمند يك سرور هستيم تا بتوانيم با اتصال به آن از طريق نرم افزار و پلاگين فوق صدای راديو خودمان را به آن متصل كنيم و سپس از طريق سرور به گوش تمام دنيا برسانيم پس برای اين كار بايد وارد سايت listen2myradio.com شويم.

گام چهارم: با ورود به اين سايت ما با دو گزينه متفاوت روبرو هستيم يا از سرويس مجانی آن بايد استفاده كنيم و يا از سرويس پرميوم يا پولی آن ولی به نظر من برای ايجاد يك راديو شخصی و برای شروع اصلا ما نياز به سرويس پولی نداريم و واقعا سرويس رايگان آن از كيفيت بسيار خوب وبالايی برخوردار هست.
با گفتن اين توضيحات حال بايد در سايت ثبت نام كنيم پس با ورود به اين آدرس با پر كردن فيلد ها، ثبت نام خودتان را آغاز كنيد و پس از كليك كردن بر روی CREATE MY ACCOUNT لينك فعال سازی پس از چند لحظه كوتاه به آدرس ايميل شما ارسال ميشود. حال با ورود به ايميل خودتان ايميل ارسال شده از طرف اين سايت را باز كنيد و بر روی لينك فعال سازی كليك كنيد. در صفحه باز شده به شما پيغام ميدهد كه ثبت نام شما با موفقيت انجام شد.

ما تا حالا كارهای ثبت نام را با موفقيت پشت سر گذاشتيم حالا بايد سرور راديو خودمان را برپا كنيم

گام پنجم: درست در گوشه سمت راست تمام صفحات اين سايت گزينه LOGIN قرار دارد روی آن بايستيد و سپس مطابق شكل بر روی FREE ACCOUNT كليك كنيد

حال در صفحه باز شده آدرس ايميل خودتان و همچنين رمزی را كه در هنگام ثبت نام تعيين كرديد را وارد كنيد.آنگاه بر روی LOGIN NOW كليك كنيد تا وارد كنترل پنل شخصی خودتان شويد در واقع شما در اين صفحه ميتوانيد تمام تنظيمات فنی راديوی خودتان را در دست بگيريد.

گام ششم: پس از LOGIN كردن كه در مرحله قبل انجام داديد اين پيغام را مطابق تصوير زير مشاهده خواهيد كرد بر روی Here كليك كنيد تا چند قدم ديگر به ايستگاه راديويی خودتان نزديك تر شويد.

گام هفتم: خب حال پس از انجام دادن مراحل گام قبلی بايد در اين صفحه به نوعی راديويی را كه قرار هست ايجاد كنيد را معرفی كنيد با هم آرام آرام فيلدهای خالی را پر ميكنيم.

(برای مشاهده تصوير در ابعاد بزرگتر بر روی آن كليك كنيد)

در قسمت بالا گزينه broadcaster password و admin password قراردارند كه شما ميتوانيد به دلخواه برای هر كدام از آنها پسوردی وارد كنيد ولی من توصيه ميكنم برای راحتی كار و درگير نشدن ذهن شما از انواع و اقسام رمز عبور همان رمزی را كه در مرحله login كردن وارد كرديد را اينجا وارد كنيد.

در فيلد سوم از شما ميخواد كه يك title و يا عنوان برای راديو خودتان انتخاب كنيد كه شما ميتوانيد هم عنوان را فارسی و يا انگليسی تايپ كنيد و يا تركيبی از هر دو ولی به شما اشاره كرده كه حتما بايد اين عنوان حداقل از 5 كلمه تشكيل شده باشه.

قبل از اينكه به توضيح فيلد های بعدی بپردازم بايد به يك نكته ای اشاره كنم اين سايت در واقع اين قابليت را به شما ميده كه شما در كنار يك سرور اختصاصی راديو برای خودتان يك صفحه اينترنتی راديويی با دامنه listen2myradio.com… ايجاد كنيد (كه جای خالی را بايد با نام انتخابی كه خودتان در نظر داريد پر كنيد)

به هر حال شما برای رساندن صدای راديو خود به گوش ديگران نيازمند يك آدرس اينترنتی هستيد كه اين سايت يك آدرس اينترنتی ساده را در اختيار شما قرار ميده كه البته ناگفته نماند كه شما ميتوانيد از طريق خريداری يك هاست و دامنه رايگان يك آدرس اينترنتی كاملا مستقل تهيه كنيد و پلير راديو خودتان را در آنجا قرار بديد كه در انتهای اين آموزش نحوه ايجاد پلير فلش را توضيح ميدهم 

در واقع فيلد های چهارم و پنجم به شما داره ميگه كه توضيحاتی درباره راديو خودتان بنويسيد (اين توضيحات در آدرس اينترنتی رايگانی كه اين سايت در اختيار شما ميذاره به نمايش در مياد) كه بايد حداقل تعداد كلمات به كار رفته در آن 20 كلمه باشد كه در نوشتن توضيحات از نظر نوع زبان آزاد هستيد.

در آخرين فيلد هم كه همانطور در چند سطر پيش توضيح داده شد بايد آدرس اينترنتی دلخواه خودتان را انتخاب كنيد.

با پر كردن تمام فيلدها حال نوبت كليك كردن بر روی install هست

بعد از كليك كردن بر روی گرينه نصب با اين پيام مواجه ميشويد

For Next Step of Installation PRESS HERE روی PRESS HERE كليك كنيد تا به مرحله بعد برويد

گام هشتم: در اين مرحله با چنين صفحه ای بر خورد ميكنيد

(برای مشاهده تصوير در ابعاد بزرگتر بر روی آن كليك كنيد)

حال اين پيام ها چيست ؟ به شما ميگه كه شما بايد سرور راديوی خودتان را انتخاب كنيد و برای شما 4 سرور كاملا رايگان پيشنهاد داده، من خودم تمام اين سرورها را آزمايش كردم و همه اينها عالی هستند حال شما ميتوانيد به دلخواه يكی از آنها را انتخاب كنيد.

گام نهم: بعد از اينكه سرور دلخواه خودتان را انتخاب كرديد صفحه ديگری ظاهر ميشود كه در آن پورت و آی پی راديو شما مطابق شكل زير نوشته شده

همين حالا به شما توصيه ميكنم يك قلم و كاغذ برداشته و شماره پورت و آی پی را ياد داشت كنيد چون باهاش  كار داريم

(برای مشاهده تصوير در ابعاد بزرگتر بر روی آن كليك كنيد)

حال شما بايد بر روی Radio Datails كليك كنيد سپس وارد صفحه ای مطابق شكل زير ميشويد

(برای مشاهده تصوير در ابعاد بزرگتر بر روی آن كليك كنيد)

اين صفحه در واقع اتاق كنترل راديو شما هست همان سروری كه صحبتش را ميكرديم همينجاست و شما توانستيد با طی اين چند مرحله سرور راديو خودتان را بسازيد در واقع اصل كار انجام شد فقط چند مرحله كوچك برای ارتباط كامپيوتر شما به اين سرور باقی مانده .همانطور كه در تصوير پيداست اين صفحه ازيك جدول ساخته شده سمت چپ جدول گزينه های Stream,Page,Page info,Blog,Gallery,Advanced,General,Addons قرار دارند كه در ادامه به توضيح چند تا از قسمت های مهم می پردازم

Stream : اين قسمت مهمترين بخش سرور راديو شماست كه شامل گزينه ها زيرهست

StreamInstallation وStream Details وTurn On/Off وChange Server

من در اينجا تصميم ندارم به توضيح كامل اين قسمت ها بپردازم چون شما با كليك بر روی هر كدام از آنها به راحتی با قابليت های هر بخش آشنا خواهيد شد هدف از اين چند خط توضيحات درباره اين جدول كمی آشنايی با آن هست.

حال بر روی Stream Deatils در رديف Stream كليك كنيد در صفحه باز شده درست در پايين صفحه نام كاربری شما،آدرس ايميل شما و وضعيت خاموش يا روشن بودن سرور و همچنين آدرس آی پی و پورت راديو نشان داده شده

نكته : اگر وضعيت Stream status در حالت OFF قرار گرفته باشد يعنی در واقع سرور خاموش هست برای روشن كردن آن در جدول فوق الذكر در همان اولين قسمت جدول رديف Stream قرار دارد در همان سطر گزينه Turn On/Off ديده ميشود بر روی آن كليك كنيد صفحه جديدی باز ميشود در پايين صفحه گزينه Turn On با رنگ سبز مشخص شده روی آن كليك كنيد دوباره به همان صفحه جدول بر ميگرديد درست در پايين جدول نوشته شده Click here to refresh حال ميبينيد كه سرور روشن شده و با رنگ سبز نوشته شده است Stream is ON

گام دهم: با اين توضيحات حالا ديگر كار ما برای تنظيمات سرور به پايان رسيده حال بر ميگرديم به نرم افزار winamp بر روی برنامه كليك كنيد تا اجرا شود

مطابق تصاوير ابتدا بر روی منوی Options كليك كنيد سپس روی گزينه Preferenences كليك كنيد

(برای مشاهده تصوير در ابعاد بزرگتر بر روی آن كليك كنيد)

مطابق بخش شماره 2 تصوير پايين بر روی Dsp/Efect كليك كنيد تا قسمت شماره 3 ظاهر شود يعنی همان پلاگين Nullsoft Shout cast plugin soirce كه در گام دوم دانلود كرده بوديد

(برای مشاهده تصوير در ابعاد بزرگتر بر روی آن كليك كنيد)

خب در اينجا از اين پس كار ما با اين پلاگين هست و برخی از اطلاعات موجود در سرور را وارد آن ميكنيم پس با هم به گام يازدهم ميرويم

گام يازدهم: به شكل زير توجه كنيد

(برای مشاهده تصوير در ابعاد بزرگتر بر روی آن كليك كنيد)

همانطور كه در قسمت شماره 3 تصوير مشاهده ميكنيد نوشته شده address يعنی اينكه بايد آدرس آی پی راديو خودتان را وارد كنيد (توجه داشته باشيد تمامی اعداد وارد شده در تصوير مثال هستند)

به ياد داريد كه در گام نهم به شما گفته بودم آدرس آی پی و پورت خودتان را ياد داشت كنيد؟ بله درست هست همان آدرس آی پی را وارد اين قسمت كنيد و پورت را هم در قسمت 4 وارد كنيد

 در قسمت 5 بايد نام كاربری كه در هنگام ثبت نام وارد كرده بوديد را اينجا نيز وارد كنيد و در قسمت 6 هم رمز عبوری كه در هنگام ثبت نام نوشته بوديد را اينجا وارد كنيد.

توجه داشته باشيد قسمت 7 مطابق با تصوير تيك دار باشد

حال به شكل زير توجه كنيد

(برای مشاهده تصوير در ابعاد بزرگتر بر روی آن كليك كنيد)

در قسمت 8 نامی را كه برای راديو خود انتخاب كرديد را بنويسيد در قسمت 9 آدرس اينترنتی راديو خودتان را بنويسيد مثل test.listen2myradio.com (همونی كه تو گام هفتم كلی در موردش صحبت كرده بودم) و يا هر آدرسی كه برای راديو خودتان در نظر گرفتيد در قسمت 10 هم سبك راديو خودتان را انتخاب كنيد مثلا music يا general و يا هر چيز ديگری توجه داشته باشيد تيك قسمت 11 فعال باشد

گام دوازدهم : اين مرحله يعنی پايان كار و رساندن صدای خودتان به گوش جهانيان فقط كافيست بر روی دكمه Play در برنامه Winamp كليك كرده و موسيقی و يا هر فايل صوتی ديگری را اجرا كنيد و سپس مطابق شكل بالا در قسمت شماره 12 بر روی گزينه Connect كليك كنيد اين يعنی آغاز به كار راديو شما.

پی نوشت 1 : اگر تصميم داريد در راديو خودتان با كمك ميكروفون صحبت كنيد فقط كافی هست مطابق تصوير بالا بر روی Input كه درست در بالای همين قسمت قرار گرفته كليك كنيد و تنظيمات ساده پخش از طريق ميكروفون را انجام بديد.

پی نوشت 2 : در گام هفتم با شما در مورد ساخت يك آدرس اينترنتی مستقل صحبت كرده بودم و گفته بودم كه ميتوانيد علاوه بر اينكه صدای راديو خودتان را از طريق آدرسی كه سايت listen2myradio.com در اختيار شما قرار ميده به گوش همگان برسانيد ميتوانيد اصلا به اين سايت و آدرس اينترنتی ساده آن اكتفا نكنيد و مثل خيلی از راديو های ديگر برای خودتان يك پايگاه مستقل اينترنتی داشته باشيد و از آن طريق صدای راديو خودتان را منتشر كنيد برای اين كار فقط كافيست به اين آدرس بريد http://flashplayer.listen2myradio.com وبا پر كردن فيلد های مربوطه فلش پلير دلخواه خودتان را انتخاب كنيد و كد را دريافت كرده و در وب سايت شخصی خودتان قرار بديد.

پی نوشت 3 : راديو تهرانزيت و راديو آنلاين از راديو های مورد علاقه من هستند.

پی نوشت 4 : هر سوالی در رابطه با ساخت راديو اينترنتی خودتون داشتيد حتما تو قسمت كامنت بنويسيد خوشحال ميشم سهم كوچكی در راديو شما داشته باشم.

پی نوشت 5 : اگر از طريق اين آموزش توانستيد راديو اينترنتی بسازيد حتما در قسمت نظرات اطلاع رسانی كنيدچون با اين كار بهترين حس رو به من نويسنده ميديد.

پی نوشت 6 (مهم) در تاریخ 91/11/8 : بدلیل مشغله فراوان قادر به پاسخگویی سوالات شما عزیزان نیستم.

یک دیدگاه برای ”ساخت آسان راديو اينترنتی فقط در 12 گام

 1. بسیار مطلب جالبی بود دوست عزیز.استفاده کردم.من هم در زمینه رادیوهای اینترنتی و مخصوصا رادیوهای فارسی زبان کار آکادمیک کرده ام علاقه بسیاری به راه اندازی یک رادیو اینترنتی با کاربرد تجاری دارم.در صورت تمایل میتوانیم با هم صحبت و تبادل اطلاعات و حتی همکاری داشته باشیم.

 2. سلام
  ممنون از این همه زحمتی که کشیده اید.
  من تا مرحله ی پایانی رفتم ولی قسمت 12 که connect هست، برای من غیر فعال هست. چه باید کرد؟
  سپاس از شما

 3. یک سوال دیگر!
  از کجا باید چک کرد که آیا وصل شده است یا خیر. از کجا می توانیم صدای رادیو خودمان را بشنویم. البته برای من هنوز connecting می دهد یعنی وصل نشده است. 😦

 4. سلام آدمین عزیز از بابت این آموزش از شما تشکر میکنم .من تمام مراحل رو پیش رفتم ولی در مرحله12 علارغم پخش موزیک در نرم افزار و زدن تیک اتوکانکت. نمیتوانم به سرور کانکت شوم تمام قسمتها رو هم چند ده بار چک کردم ولی همه چیز درست بود لطفا راهنمایی کنید. باتشکر

  • مشکل فوق الذکر با تغییر سرور از آلمان به کانادا مرتفع شد. حالا اگه بخوایم کل محتوا رو از کامپیوتر بر روی سرور بفرستیم هزینه اینترنت ماهیانه از میلیون میزنه بالا. چطور میشه آهنگها و فایلهای صوتی رو یه جوری از داخل هاستی چیزی فراخوانی کنیم..

   • درود بر شما دوست عزيز
    خوشحالم كه مشكل گام دوازدهم را تونستيد بر طرف كنيد
    يك نكته ای را بايد خدمتتون درباره كيفيت پخش صدا از راديو عرض كنم آن هم اينه كه هر چقدر كيفيت صدای راديو را پايينتر بياريد ترافيك كمتری از اينترنت شما مصرف ميشه برای اين كار شما به تصوير كه در گام دوازدهم قرار دادم توجه كنيد از آنجا گزينه Encoder را انتخاب كنيد در اين قسمت ميتونيد كيفيت صدا را تا 24 كيلوبيت بر ثانيه بر سونيد
    در مورد سوال آخر شما بايد خدمتتون عرض كنم من در مورد فراخوانی فايل های صوتی از روی هاست اطلاعاتی ندارم
    در ضمن اگر هم اكنون راديو شما فعال هست حتما در قسمت نظرات لينكش را قرار بديد

    موفق باشيد

 5. همه چی عالی دست گلت هم درد نکنه
  اما یک مشکل فوق بزرگ مواجه شدم!! اونم اینکه اصن نمیشه این رادیو رو تو سایت شخصی فراخوانی کرد!! اون لینک تبدیلی که برای قرار دادن فلش پلیر دادید اگر بالاش رو بخونید نوشته فقط برای اکانتهای پرمیوم هست!!

  الان کسی میدونه چطور میشه این رادیو رو در سایت شخصی استفاده کرد؟؟ :((

  • ممنونم دوست عزيز
   من همين حالا رفتم تست كردم اون هم هيچ مشكلی نداشت و به راحتی به من كد فلش پلير را داد
   شما يكبار كامل فيلدهای مربوطه را پر كنيد و در نهايت روی گزينه Generate Player Code كليك كنيد ميبيند كه در گوشه سمت راست كد فلش پلير ظاهر ميشه

   • بعله به من هم کد رو میده اما اون کد رو نمیتونی در سایت خودت استفاده کنی درواقع تو سایت نمایش میده اما چیزی اجرا نمیکنه.

    خودش هم گفته :
    Do you have a Premium Account with listen2myradio or a radio package with another company? Looking for a free player to use on your site that works for everybody? Try our free Flash Player.
    *** not available with Free Account ***

    قسمتی که در ستاره گذاشته و مهم کرده رو توجه بفرما، نوشته برای اکانتهای رایگان عمل نمیکند! الان راه دیگه ای هست که بشه این پلیرش رو وارد سایت شخصی کرد؟

   • اگر اين شكلی كه شما ميگيد من راهی سراغ ندارم البته حتما راهی هست ولی من نميدونم
    امّا ميتونم يه راهنمايی به شما بكنم اون هم اينه كه يه سری به انجمن راديو آنلاين بزنيد اين هم لينكش هست http://forum.radioonline.ir/ در اونجا ميتونيد در قسمت گفتگو با مديريت راديو آنلاين با آقای هدايت عابدی جو اين مشكل را در ميان بذاريد من مطمئن هستم اون ميتونه مشكل شما رو حل كنه
    موفق باشيد

 6. سلام خسته نباشید من چند روزیه اکثر سایت ها رو گشتم که یک رادیو برای سایت موزیکم درست کنم تا اینکه با سایت شما آشنا شدم من قصد دارم رادیو رو رو سروری که میخرم پیاده کنم ولی سر در نمیارم چه جوری رو این سروری که دارم راه اندازی کنم این آیدی منه از مدیر خوب سایت میخوام اددم کنه یکم راهنماییم کنه ممنون میشم ariana_vpn

  • درود بر شما دوست عزيز
   ميشه كمی سوال خودتون رو واضح تر مطرح كنيد
   چه دليلی داره كه ميخواين از سرور شخصی خودتون راديو رو راه اندازی كنيد؟
   مگه مشكل اين روشی كه من در وبلاگ توضيح دادم چی هست؟

 7. سلام ضمن تشکر از شما بابت آموزشی که گذاشتید من تمام مراحل را طی کردم و بدون عیب و نقص کار کرد. حالا سوالی که دارم اینه که چطور میشه آهنگها یا فایلهای صوتی رو از داخل سرور فراخوانی کنیم؟ چون با این روش فعلی هزینه اینترنت خیلی بالا میره. لطفا راهنمایی بفرمایید. با تشکر

 8. ba arze khaste nabashid
  kheili kheili aaali bood vali man ye moshkeli daram va dar game 11 …ghesmate 12 man on dogme conect aslan roshan nemishe va faal nist .age mishe ye rahnamaei befarmaeid
  mamnoon

  • ممنونم دوست عزيز
   به احتمال زياد در حين فرايند ساخت راديو مدت زيادی بود كه كانكت نشديد بخاطر همين سرور خود به خود خاموش شده.شما با توجه به گام نهم سرور رو از دوباره روشن كنيد در اين گام من نحوه روشن كردن سرور را بطور كامل توضيح دادم
   موفق باشيد

   • آقا سامان شما درست میگی ولی باید یه کاره دیگه کنن
    باید وارد قسمت encoderبره و فرمت دلخواهشو انتخاب کنه
    بعد دکمه کانت روشن میشه

 9. با سلام و عرض خسته نباشید .
  اگه ممکنه توضیحات بیشتری بگذارید .
  مثلا میتونیم به صورت هماهنگ دونفری از روی دو سیستم صحبت کنیم ؟

  ممنون

  • درود بر شما
   راستش من خودم تا حالا اين كار رو نكردم اطلاع درستی ازش ندارم ولی ساده ترين راه اين هست كه كس ديگری مثلا در يك شهر ديگه باشه از طريق ياهو يا اسكايپ يا هر مسنجر ديگری چت صوتی باهم داشته باشيد بعدش صدای شخص رو روی اسپيكر بذاريد كه از ميكروفن شما پخش بشه يا اينكه اين كارو امتحان كنيد روی كامپيوتر اون شحص برنامه winamp رو نصب كنيد بعدش اين تنظيماتی كه رو كامپيوتر خودتون انجام داديد روی مال اون هم انجام بديد و با هم كانكت بشيد ببينيد آيا جواب ميده يا خير
   موفق باشيد

 10. دوست عزیز سلام و احترامات خود را خدمت شما تقدیم میدارم، بعدش اینکه از خیلی وقتها میخواستم یک رادیوی داشته باشم که این طرح خود را با نوشتن د رگوگل و مواجه شدن با شما جنبه عملی دادم و تمام موارد فوق را عملی نمودم ولی زمانیکه بعد از پلی کردن چیزی در وین امپ پلیر در کامپیوتر دیگه چک کردم هیچ چیزی نشندیم و فقط مینویسد که فعال هست و هیچ صدایی شندیده نمیشود اگر در این زمینه مرا کمک کنید بعید از لطف شما نخواهد بود.
  برادر شما
  جواد

  • درود بر شما
   با توجه به توضيحات گام يازدهم زمانی كه روی گزينه connect كليك ميكنيد چه اتفاقی ميافته؟ آيا ارقامی كه نشان دهنده بايت ارسالی صدا شما هست بصورت سريع نمايش داده ميشه؟

 11. سلام آقا سامان من اینجا گیر کردم این یعنی چی لطفاً از طریق یاهو باهام چت کنین ممنون میشم

  Problem in installation:

  The URL you chose is illegal: http://MohamadParsa.listen2myradio.com

  Example for a legal URL:

  sapmle.listen2myradio.com

  Please write in English letters without punctuation
  ID:Mamad_Alam@yahoo.Com

 12. سلام ممنونم از راهنمایی های خوبتون سوال من اینه که مثلا من وقتی می خوام به رادیو بی بی سی گوش بدم یک فایل به صورت مدیا پلیر یا ….. دانلود میکنم و با بالا اوردن آن به رادیو گوش می دم .حالا میخوام بدونم بعد از انجام دادن مراحل بالا من چه جوری این فایل رو در اختیار دیگران قرار بدم تا بتونن به رادیو من گوش کنن.با تشکر منتظر پاسخ شما هستم

 13. سلام آقا
  مطلب خیلی زیبا و مفید را برای خواننده گان قرار داده اید دست تان درد نکند من هم پشت این نوع رادیو خیلی وقت بود در انترنت می گشتم خداوند کامیاب موفق تان سازد

 14. سلام آقا
  من همه مراحل را انجام دادم اما وقتی connect می کنم connecting نشان می دهد اما وصل نمی شود میشه رهنمایی کنید که مشکل در کجا می باشد؟
  جوابم را اگر به ایمیل ارسال کنید خیلی زیاد خرسند خوام شد به ایمیل ذیل
  hekmat511@gmail.com

 15. سلام
  من خیلی دنبال این آموزش بودم
  بسیار دقیق و قدم به قدم دستت طلا
  ولی در گام آخر کانکت نمیشه تمام سرور ها رو هم چک کردم ولی متاسفانه این پیام رو میگیرم
  Authentication erorr:
  Invalid DJ/user or pAssword
  در صورتیکه چندین بار چک کردم حتی پسورد عوض کردم و مجددا سعی کردم ولی متاسفانه نشد که نشد
  ربطی به قضیه چیزترینگ نداره ؟ آخه سایت http://www.shoutcast.com/ رو من با این روش فقط میتونم ببینم

 16. سلام واقعا خسته نباشید مطلب خیلی مفیدی بود خیلی دنبال اینمطلب گشتم تا بالاخره در سایت شما پیداش کردم
  فقط یک سوال داشتم میخواستم ببینم میشه به جای وینمپ از پلیر دیگری استفاده کرد؟؟
  ممنون

  • درود بر شما
   از لطف شما سپاسگزارم
   بله میشه مثلا میتونید از نرم افزار jet cast هم استفاده کنید ولی یه کمی نوع تنظیماتش فرق میکنه

 17. دمت گرم خیلی حال ردم
  البته من قبلش یه رادیو توی وی پی اسم راه اندازی کرده بودم ولی هم سرعت وی پی اس رو می آورد پایین هم وسط گوش کردن گیر می کرد
  راستی این رادیو میخواد آهنگ رو از تو کامپیوتر بفرسته چقدر از سرعت اینترنت کم میکنه؟؟؟
  اینم آدرس رادیو IRRap:
  http://irrap.listen2myradio.com/

 18. سلام خدمت همه دوستان مخصوصا مدير گران قدر ببخشيد من همه چيز را به دقت پيش رفتم اما كانكت نه مي شود .نه ميدانم مشكل كجا است ؟ لطف اگر ميشه راهنمايي بفرمايد . ممنون .

 19. سلام

  من رادیوم رو ساختم الان کدش رو می خوام واسه این که بذارم توی سایتم یا و بلاگم باید به کجاش مراجعه کنم؟

 20. برای من هم مشکل غیر فعال بودن این دکمه پیش اومد.
  باید تب های دیگر را تنظیم کنید،مثل Encoder و …
  برای من اینجوری فعال شد!

 21. ممنون از پست فوق العاده تون. من خودم ژورنالیست هستم و ادبیات این راهنما رو خیلی دوست داشتم. من به دنبال راه اندازی یه رادیوی آنلاین با محتوای زنده هستم. قصد گزارش زنده ی برخی مسابقات ورزشی رو دارم. سوال من این هست که از این طریق میشه به این هدف رسید و مسابقات ورزشی رو به ضورت زنده به گوش شنونده ها رسوند؟ من هنوز راهی برای این موضوع پیدا نکردم.
  می دونم که موضوع برای پارسال هست، ولی امیدوارم که بخونید این کامنت رو و منو راهنمایی کنید

  • درود بر شما
   از لطف شما سپاسگزارم
   بله دوست عزيز اساساً آموزشی كه نوشته شده بر پايه ايجاد برنامه های راديويی به شكل زنده هست

 22. سلام
  بنده تا اخرین مرحله رفتم وتمام شد ورادیو خودمون رو راه انداختیم
  رادیو رپ فا راه اندازی شد
  فایل ها رو هم از طریق سرور به نرم افزار میدیم

 23. زنده باشی کانال رادیویی خودم رو براحتی راه انداختم ممنون از اطلاعات خوبت داداش

 24. یه مشکل دارم موزیک کوتاهی که برای تست پخش شد همینطور داره تکرار میشه .ایا همینطور برنامه ها رو تکرار میکنه یا اگه برنامه نزاری رادیو هم برنامه نداره .چرا همین تکه کوتاه موزیکو تکرار میکنه .خودم روش کار میکنم ببینم چه جوریه. شما هم تونستی ج بده و راهنمایی کن

 25. دوست عزیز درود بر شما که وقت میزاری و اطلاعاتی که داری به همه میدی تا دیگران هم به راحتی استفاده کنن
  درود بر شما
  خسته نباشید

 26. سلام و خست نباشید من مشکلی دارم در گام سوم هرچی فیلد هارو پر میکنم نمیشە لتفا راهنمای کنید در کدام قسمت ثبت نام کنم

 27. من خواستم که به هدایات شما عمل کرده و یک رادیوی انترنتی بسازم ولی زمانی که اکونت لیسن تو مای رادیو ره باز کردم و وارد همان صفحه شدم ولی برایم صفحه که شما گفته بودید که در آن روی here کلیک کنید ظاهر نشد اگر فرصت دارید برایم بگویید چه باید انجام دهم

 28. داداش اصلا مهم نیست که این پیام رو نبینی.
  انقد خوب و واضح توضیح دادی که با اینکه پای سیستم نبودم همشو متوجه شدم.
  دمت گرم کارت درسته.
  ای وَل داری
  😙😙😙😘
  راستی رادیو مورد علاقت رو هم دانلود کردم

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s